Me olemme Buena, 16 markkinointi­viestinnän ammattilaista, jotka uskovat tarinoiden voimaan.

Intohimonamme on rakentaa brändejä, jotka saavat ihmisen tuntemaan, ajattelemaan ja nauramaan, kanavasta tai mediasta riippumatta.

Meillä on ollut ilo työskennellä muun muassa Kekkilän, Kirkkopalvelut ry:n, Lejoksen, Keskon, Remedyn, Rovion, Solitan, Valion, Viking Linen ja VVO:n kanssa suunnitellen ja toteuttaen muistettavia ja tehokkaita markkinointitekoja.

Haluaisitko työskennellä Buenassa? Olemme aina kiinnostuneita osaajista, joten laita rohkeasti vapaamuotoinen hakemus osoitteeseen rekry@buena.fi.

Oletko kiinnostunut yhteistyöstä meidän kanssa?

Minna Kotiranta / +358 50 303 4440 tai
Jarno Aho / +358 50 581 9630

Ota yhteyttä

Jarno Aho

CEO

jarno@buena.fi +358 50 581 9630

Maarit Halonen

Creative Project Manager

maarit@buena.fi +358 40 143 6225

Minna Kotiranta

Project Director

minna@buena.fi +358 50 303 4440

Ulla Koho

Concept & Strategy/Partner

ulla@buena.fi +358 40 734 5499

Kristiina Hirvonen

Content Planner

kristiina@buena.fi +358 40 564 6163

Juha Salminen

Concept & Strategy/Partner

juha@buena.fi +358 50 337 9536

Salla Veteläinen

Content Planner

salla@buena.fi +358 40 760 0600

Olli-Pekka Jauhiainen

Art Director/Partner

op@buena.fi +358 40 703 0382

Tuomas Mustonen

Graphic Designer

tuomas@buena.fi +358 50 341 9694

Samuel Räikkönen

Art Director

samuel@buena.fi +358 50 543 8483

Tuomo Tilli

Graphic Designer

tuomo@buena.fi +358 41 517 1351

Juhana Ilmoniemi

Developer

juhana@buena.fi +358 44 777 8181

Santeri Mäkinen

Developer/Partner

santeri@buena.fi +358 40 861 9338

Lari Niura

Developer

lari@buena.fi +358 40 700 0840

Sanni Jussila

Web Designer

sanni@buena.fi +358 45 110 2994

Jaakko Linnalaakso

Office Assistant

jaakko@buena.fi +358 50 540 1485

Buena Creative Oy

Liisankatu 19 B8
00170 Helsinki
info@buena.fi

Y-tunnus: 2446670-2